Turistika

Pešia turistická trasa Morské oko – Sninský kameň

Turistická trasa Morské oko – Sedlo Tri tably - Sninský kameň je jednou z najobľúbenejších turistických tras a to vďaka krásnemu výhľadu na Vihorlatské vrchy a Morské oko.

Tento výstup patrí k náročnejším a preto pre malé deti nie je vhodný. Úsek je dlhý 4 km s výškovým rozpätím 618 do 1005 m n. Výstup začíname na Morskom oku na ktoré sa môžete dostať cez dedinu Remetské Hámre. Auto môžete nechať na parkovisku Krivec, ktoré je iba pohodovým krokom 15 minút od Morského oka. Pokiaľ plánujete ísť pešo z dediny Remetské Hámre, tak sa pripravte na 8 km túru.

Morské oko je tretím najväčším prírodným jazerom na Slovensku. V minulosti bolo nazývane Veľké Vihorlatské jazero. Túru začíname pri kaštieliku /od hrádze po ľavej strane jazera/ kde je turistický smerovník, ktorý poukazuje na dĺžku trasy 1 h 30 minút k Sninskému kameňu. Vydávame sa po modrej značke asfaltovou cestou až k severnej západnej časti jazera. Čaká nás trasa do strmého kopca, kde zhruba po 45 minútach by náš lesný chodník mala križovať cyklistická trasa.

Nachádzame sa pri smerovníku Sedlo Tri Table /823 m n. m/, ktorý nás informuje, že na k Sninskému kameňu to nám ešte potrvá zhruba 35 minút. Pokračujeme v stúpaní cez krásny bukový prales až pod vrcholové skalisko Sninského kameňa. Hadovitým chodníkom prichádzame k kovovým schodom, ktoré sú na severnej strane andezitového, skalnatého útvaru. Už len strmé železné schodisko nás delí od nádherného panoramatického výhľadu na krásy Vihorlatských vrchov a ukrajinských polonin.

 

Naposledy zmenenénedeľa, 28 jún 2015 09:46
Pre písanie komentárov sa prihláste

Odoberať novinky

Prihlásenie

fb iconLog in with Facebook
Registrácia