Turistika

Pešia turistická trasa Morské oko - Jedlinka

Pešia turistická trasa Morské oko /kaštieľ/ -> Nad morským okom -> Malé Morské oko -> Jedlinka v krajinnej oblasti Vihorlat.

Turistika trasa vedie od kaštielika Morské oko v nadmorskej výške 618 m cez smerovník Nad morským okom /698 m/ a Malé morské oko. Pri kaštieliku je turistický smerovník, kde sa dáme doľava po žltej značke. Hneď na začiatku musíte zdolať mierny stupák, ktorý určite zvládnete. Zhruba po 15 minútach narazíte na lesnú cestu so smerovníkom Nad morským okom /698 m/, ktorá križuje chodníček avšak pokračujete ďalej v miernom stúpani.

Malé Morské oko dosiahnete po lesnom chodníčku vo výške 727 m. Jedná sa o prírodnú pamiatku centrálnej časti pohoria Vihorlat o rozlohe 0,33 ha. Hĺbka malého jazera dosahuje 2,5 až 4 metre avšak v ňom môžeme zazrieť chránené druhy živočíchov /rak riečný, skokan hnědý, Kunka žltobruchá/.Trasa je označená žltou farbou.

Zhruba po 15 minútach chôdze dorazíme k Jedlinke, ktorá je vo výške 850 m. V prírodnej rezervácií Jedlinka sa nachádzajú pralesové spoločenstvá bučín, jaseňových javorín, bukových javorín a jedľových bučín. V rezervácií sa vyskytujú viaceré ohrozené druhy rastlín a živočíchov/Pľuzgiernik sudetský/.Dĺžka trasy je 2,1 km.

 

Naposledy zmenenéstreda, 17 jún 2015 10:12

Súvisiace položky (podľa značky)

Pre písanie komentárov sa prihláste

Odoberať novinky

Prihlásenie

fb iconLog in with Facebook
Registrácia