Novinky

V Zemplínskej šírave klesla voda

Zemplínska šírava aktuálne disponuje poklesom vody. Pokles vody najviac je vidieť v rekreačnom stredisku Prímestská.Mnohí návštevníci, tak využili možnosť dostať sa na ostrovček v blízkosti strediska Hôrka.

Čítať ďalej...

Splavovanie a plavba na Zemplínskej šírave

Milovníci vodných športov si určite prídu na svoje na našej druhej najväčšej vodnej ploche – Zemplínskej šírave. Tá disponuje naozaj veľkým množstvom štrkových pláži, na ktorých nájdete niekoľko požičovní nielen vodných bicyklov ale aj člnov a menších lodiek. Plavba po Šírave alebo po okolitých riekach môže ponúknuť okrem iného aj nádherný pohľad na prírodu tohto regióna.

Čítať ďalej...

Slovenské „pláže“ na Šírave

Naša malá, krásna hornatá krajina bohužiaľ nemá more, no za to máme niekoľko vodných nádrží, ktoré neslúžia len ako ochrana proti povodniam. Najlepším príkladom toho je Zemplínska Šírava, kde nájdeme veľké množstvo atrakcií a zaujímavých možností ako stráviť zábavné a pohodové prázdniny aj na Slovensku. Zemplínska Šírava má množstvo upravených brehov, ktoré sú určené na rekreáciu. Medzi najznámejší a najnavštevovanejší patrí stredisko Kamenec, charakteristickým znakom tohto strediska je štrková pláž.

Čítať ďalej...

Zemplínska šírava prešla očistou

Vodné dno nádrže v rekreačnej oblasti Zemplínska šírava čistili potápači z východného Slovenska. Dva mesiace pred nimi sa o vyčistenie okolia a brehov tejto rekreačnej oblasti snažili aj rybári na člnoch. Potápači sa dostali do hĺbky až 6 metrov. Prečistené boli miesta  od ostrovčeka až po zátoku. Viditeľnosť bola len 1 meter až 10 cm.

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála

Odoberať novinky

Prihlásenie

fb iconLog in with Facebook
Registrácia